Kada se radi o jahti po imenu Miami, možemo slobodno reći da je podjednako šarmantna kao istoimeni grad…
Izabrati njene najbolje karakteristike nije nimalo lak zadatak. U pitanju je 133 metra dugački brod koji je nastao kao delo norveškog dizajnera baziranog u Sjedinjenim Američkim Državama, Kurta Strenda. Kako saznajemo, osmislio je ovaj fascinantni dizajn, nakon što je razorni uragan Dorijan pogodio Bahame.
Koncept jahta je kreirana upotrebnom eco-friendly tehnika i alata, a nudi luksuz u najboljem mogućem ruhu. Osim toga, igraće ulogu spasilačkog broda, ukoliko se za tim ukaže potreba.
Miami koristi hibridni sistem kao svoj pogonski sklop, koristeći tri električne kapsule koje napajaju generatori sa hidrogenskim gorivnim ćelijama, pri čemu je njena maksimalna brzina 20 čvorova. Dodatnu energiju će takođe obezbeđivati i dizel generatori, kao i baterije koje su pune slanom vodom. Štaviše, solarni paneli i LED svetla takođe su deo njenog plana, dok će enterijeri biti okarakterisani veganskom kožom, recikliranim drvetom i čelikom, aluminijumom i plastikom.
Jahta će imati 10 VIP apartmana koji mogu primiti do 20 osoba, uključujući i master apartman od 300 kvadrata sa panoramskim pogledom, teretanom, spa kutkom, kancelarijom, vinskim podrumom i barom sa ogromnim televizorom. Najviša paluba od šest koliko je ponuđeno, imaće sky bar koji nudi neverovatni pogled na more. Šlag na torti će biti trospratni noćni klub sa staklenim podovima, dok će tu biti i smeštaj za 44 člana posade.
U hitnim slučajevima, jahta će moći da priskoči u pomoć, tamo gde je neophodna, zajedno sa dva tendera, dva Mercedes G 6x6 off-road modela i dva heliodroma, sa hangarima. Ukoliko ovaj model postane deo naše stvarnosti, sigurni smo da će njegova vrednosti biti oko milijardu dolara. Budući da bogati i ultra-bogati konstantno traže načine da ostanu sigurni tokom pandemije i drugih životnih dešavanja, verujemo da će rado razbiti svoje kasice prasice.