Salon of Excellence, je manifestacija koju je 2011. osnovao Aleksandar Đorđević ispred DeGorsi Luxury consulting.
Događaj je osmišljen kao platforma usmerena ka valorizaciji i promociji ručno rađenih proizvoda visokog kvaliteta i elegancije. Tokom raznih izdanja ove manifestacije – održanih u brojnim modnim centrima među kojima su Firenca, Milano, Pariz, Beč, Njujork, Zagreb, Opatija, Porto Montenegro – predstavljeni su neki od najznačajnijih artizana, majstora ručnog rada, i njihove kreacije koje su u potpunosti ručno izrađene, a iz segmenta muske elegancije , odela po meri , cipela po meri, kosulja i aksesoara, satova, nakita itd..
Ovaj događaj se 2023. godine – u saradnji sa Ambasadom Italije u Beogradu i Italijanskim institutom za kulturu u Beogradu – održava u okviru manifestacije Italian Fashion in Belgrade u čijem su središtu izvanredni ručno rađeni italijanski proizvodi.
Tokom otvaranja, u cetvrtak 18 maja od 18 sati, pristuni ce imati mogucnost da uzivaju u prezentacije kuratorke Paole Stropjane( Paola Stroppiana) koja ce predstaviti UMETNIČKI NAKIT u XX i XXI veku - Umetnost, Moda, Kultura, posvecena razvoju i kreacijama najpoznatijih svetskih umetnika ( Slikara,konceptulanih umetnika i dizajnera) koji su se izrazili i u formu nakita.
Nakon prezentacije, Aleksandar Djordjevic ce moderirati okrugli sto na temu RUCNI RAD U ERI ROBOTA uz ucesce dole navedenih artizana, majstora rucnog rada. Uvodnu rec ce odrzati poznati modni ekspert Ignatious Joseph, koji je specijalni gost manifestacije.
Nakon prvog dela u 19 sati cemo zvanicno otvoriti izlozbu FRANCO PUPPATO - MAJSTOR ELEGANCIJE u Beogradu, gde cemo predstaviti remekdela muske elegancije, rukom radjene od strane maestra Puppata u njegovom ateljeu u Veneciji, koja su mu donela svetsku slavu kao najznacajnijeg italijanskog umetnickog krojaca- majstora rucnog rada ekskluzivno Made in Italy. Ovom prilikom ce mu biti dodeljeno i priznanje MASTER OF ELEGANCE, koje organizacija DeGorsi dodeljuje najvecim majstorima krojacke umetnosti i ručnog rada, od 2016 godine.
- Franko Pupato se približio krojačkom svetu još u ranoj mladosti kada je počeo da radi u porodičnom ateljeu u Trevizu a potom da se usavršava u najznačajnijim ateljeima u regiji Veneto. Godine 1964, budući da je postao veoma vešt, odlučuje da otvori svoj atelje u Veneciji i počinje sve više da koristi tehnički metod umetničke trigonometrije, zahvaljujući kojem uspeva da kroji odeću po meri bazirajući proporcije na matematičkim proračunima. Danas je Franko Pupato jedan od najcenjenijih majstora u ovoj oblasti na nacionalnom i internacionalnom nivou. Tokom svoje karijere osvojio je brojne nagrade i priznanja i redovan je učesnik na svetskim izložbama i kongresima
- Alesandro Siniskalki se u Italiji smatra jednim od malobrojnih preostalih majstora u izradi košulja i u svom ateljeu u Milanu prenosi umeće koje odlikuje već dve generacije unazad. Godine 1948. otac Vitorio, potaknut strašću ka ručno rađenim odevnim predmetima, počinje da izrađuje košulje za svoje prijatelje i osniva prvi atelje Siniskalki u ulici Montenapoleone. Godine 1982. pridružuje mu se njegov sin Alesandro koji od njega nasleđuje atelje i zadržava originalan način rada koji podrazumeva ručnu izradu svih detalja. Zahvaljujući Alesandrovom talentu izrada košulja se otvara ka novim uticajima: ne izrađuje više samo košulje za formalna odela već i sportske modele i one za svakodnevnu upotrebu. Danas se atelje Siniskalki nalazi u bulevaru Vitorio Veneto u Milanu a njegove kreacije svaki dan krase izuzetne poslovne ljude, preduzetnike, plemiće i mnoge uticajne osobe iz celog sveta.
- Atelje Viola Milano nastaje u Milanu i predstavlja ručno izrađene kravate i aksesoare za muškarce a sa vremenom je proširio svoju ponudu sa predlozima za total look za muškarce. Kombinacija najboljih italijanskih ručnih radova i kvaliteta tkanina, odlična nosivost, besprekoran kroj i briga o detaljima čine ga jednim od najcenjenijih ateljea na nacionalnom i internacionalnom nivou u ovoj oblasti, uvek spreman da ponudi proizvode vrhunskog kvaliteta i elegancije prema tradiciji koja se generacijama prenosi.
- Paola Stropijana je istoričarka umetnosti, nezavisna novinarka i kustoskinja. Diplomirala je sa najvišim ocenama istoriju srednjovekovne umetnosti na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Torinu sa diplomskim radom o sakralnom zlatarstvu iz XV veka. Poslednjih godina značajan deo svog istraživanja posvetila je umetničkom nakitu i njegovoj istorijskoj kontestualizaciji u Italiji i na međunarodoj sceni od perioda posle Drugog svetskog rata do danas.